Příběh jedné etikety

Pro rok 2017 jsme si stanovili nelehký úkol, a to připravit novou, v pořadí již třetí etiketu. Pořád jsme totiž cítili, že té naší etiketě chybí šmrnc. Přípravy začaly již na podzim 2017, kdy jsme oslovili obor Grafického designu na Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti a byla nám doporučena třída žaček třetího ročníku. V lednu jsme holky i s panem profesorem přivítali na vinařství, aby mohly nasát atmosféru a pak už nezbývalo než těšit se na jejich nápady. A že stály zato! Studentky byly moc šikovné a nápadité, s návrhy si opravdu pohrály. Celý březen byl tak ve znamení debat nad etiketami, návrhy kolovaly nejen mezi námi na vinařství, ale také mezi rodinnými příslušníky a přáteli. Po mnohých vášnivých debatách se do užšího výběru dostaly dva návrhy. A celý ten kolotoč vybírání a diskuzí začal nanovo. Nakonec sice byla vybrána vítězná etiketa, ale neustále vzbuzovala mnoho emocí a rozporuplných názorů. Proto jsme se rozhodli ještě zkusit známého Honzu, který se zabývá grafickým designem značek, a který naše vinařství zná velmi dobře. Jeho návrh nakonec vyhrál, protože to byla láska na první pohled, a i reakce okolí byly velmi pozitivní. No a jaká tedy ta etiketa je?

 Etiketa je jednoduchá, moderní a vystihuje náš blízký vztah k místu, kde se nachází  vinařství. Jsou na ní totiž vyobrazeny vrstevnice kopce, na kterém se nachází nejen  vinařství, ale i část našich vinic a kaple Sv. Rocha, patrona našeho vinařství. Výrazným  prvkem etikety je i logo vinařství, které pokračuje až na záklopku.

Etikety však nejsou jedinou novinkou, kterou jsme si pro Vás letos připravili. Vína ročníku 2017 můžete poprvé najít ve dvou řadách. Základní řadu jsme nazvali HARMONIUS, neboť se jedná o vína lehká, svěží a příjemná, nad jejichž konzumací není třeba se příliš zamýšlet. Tato vína jsou určena ke konzumaci během několika měsíců, nebo nejlépe ihned. Vyšší řada pak dostala název ADONIS, neboť se jedná o latinský název květinky hlaváček jarní; další vysvětlení pro výběr názvu již snad není ani třeba. Do této řady budou zařazována vína, která už jsou ve své povaze složitější a přinutí svého konzumenta k zamyšlení, při jejich výrobě jsme si „hráli“ s technologiemi, či u kterých již při jejich zrání objevíme velký potenciál. Rovněž zde budou (doufejme hojně) zařazován vína, která získala větší úspěchy na domácích i zahraničních soutěžích. Ochutnejte oceňované Chardonnay nebo mohutné Rulandské šedé. Řady se od sebe liší i etiketami. Pro černobílý HARMONIUS je použit papír v přírodním provedení, s využitím laku přes vrstevnice a logo, etiketa ADONIS je v luxusnějším černém provedení se zlatou ražbou.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím