Vína ročníku 2016 konečně v nabídce

Konečně přišla chvíle, kdy Vám můžeme nabídnout vína ročníku 2016. Za hojné účasti pomocníků a úžasného počasí jsme 18. května vína nalahvovali, poté jsme je nechali pár týdnů odpočinout a nyní jsou již zcela připraveny na to, abyste je mohli ochutnat.Další foto z lahvování zde.

Na co se můžete těšit?
Především se můžete těšit na novou etiketu. Je na ní zobrazen výhled z vinařství na trojvrší Holý kopec, Buchlov a Barborka. Doufáme, že se Vám bude nová etiketa líbit, ale nyní již pojďme k tomu důležitějšímu a to je obsah láhve.

Jaký byl ročník 2016? Určitě patří k těm lepším ročníkům. Dostatečně dlouhý a teplý podzim umožnil hroznům vyzrát do dobré kvality přívlastkových vín s dobrou zdravotní kondicí hroznů. Všechna naše bílá vína dosáhla vysokých cukrů na úrovni pozdního sběru a kromě neuburského a rosé, které dosáhly cukernatosti "pouze" 20°, nebyla přislazována. Jediná výtka ročníku 2016 tak může být pouze k množství hroznů. Jarní mrazy, které přišly až po tradičních zmrzlých (Pankrác, Servác, Bonifác), způsobily mnoha vinařům velké škody. To se promítlo do ceny hroznů, která se v roce 2016 vyšplhala do nečekaných výšek. Díky dobré poloze našich vinohradů nám naštěstí hrozny pomrzly zhruba ve 25%, takže zdražení našich vín není nijak zásadní.

V naší nabídce si můžete vybrat z 13 vín, z toho jedno růžové a jedno červené. Kromě našich stálic Vám letos nabízíme i dvě novinky – Hibernal a Rulandské modré klaret. Všechna vína v nabídce zde.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím