Vinobraní 2017 úspěšně ukončeno

Ve čtvrtek 26. Října jsme na vinohradě v Mařaticích posbírali poslední hrozny odrůd Chardonnay a Cabernet Moravia a ukončili jsme tak vinobraní 2017. Letos jsme sbírali 9 bílých odrůd a 3 odrůdy červené na našich vinohradech ve Bzenci, Polešovicích a Mařaticích.  Začátek vinobraní nebyl díky vytrvalým dešťům v září příliš radostný. Hrozny byly přímo nacucané vodou a ani jejich zdravotní stav nebyl úplně optimální. Cukry v muškátu moravském a sylvánském zeleném tak letos dosáhly výše pouze pro zařazení do jakostních  vín.

Ani ruční sklizeň hroznů nebyla snadná. Díky všudypřítomnému bahnu jsme při vinobraní museli kromě kýblů s hrozny tahat i několikakilové koule bláta na botách.

  

Na začátku října se počasí naštěstí umoudřilo a hrozny se sbíraly ve slunečných a teplých dnech. Sluníčko se projevilo i na hroznech, kdy během 2 týdnů cukry ze 17° vyskočily na krásných 22° a více. Můžete se tak těšit na ryzlink rýnský (21,2°), tramín červený (23°) nebo chardonnay (23,5°) s přívlastkem pozdní sběr a hibernal dokonce s přívlastkem výběr z hroznů (24,2°). Mošty už teď bublají ve sklepě a my se těšíme, až z nich ochutnáme mladá vína.

  

Více fotek z vinobraní najdete zde

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím