O vinařství

Technologie | Vinice | Fotogalerie

Vinařství Rochůz je malé rodinné vinařství založené Ing. Radimem Hlaváčkem v roce 2015 a je výsledkem dlouhé cesty jednoho vinaře, která začala téměř před 30 lety u malého lisu doma v garáži. Vinařství se nachází v Mařaticích, jež jsou součástí Uherského Hradiště, královského města založeného v roce 1257 Přemyslem Otakarem II.

Svůj název vinařství získalo podle nedalekého stejnojmenného kopce s kaplí zasvěcenou Svatému Rochu a Svatému Rochu je zasvěceno i naše vinařství neboť se stal naším patronem. Vinařství obhospodařuje 4,5 hektarů vinic v Mařaticích a v nedalekých vesnicích Polešovice, Bzenec a Újezdec.

V současné době je roční produkce cca 18 000 lahví a v nejbližších letech, zejména po vysazení nových vinic, je plánováno navýšení produkce na cca 30 000 lahví. Další nárůst však není plánován, zejména proto, že chceme osobně dohlížet na vysokou kvalitu vín. 

S nadsázkou rádi říkáme, že jsme tak malé vinařství, že známe každou naši kvasinku osobně a jménem. Proto pevně doufáme, že Vám naše víno bude dělat tak velkou radost jako dělá nám.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím