Vinice

Podle zásady "Dobré víno se dělá již na vinici" máme v plánu veškeré hrozny pro naše vína vypěstovat na vlastních vinicích. Nyní vlastníme cca 3,5 hektarů vinic v obcích Mařatice, Bzenec, Újezdec a Polešovice.

Nově vysazená vinice v Bzenci o rozloze 1,6 hektaru poskytla v roce 2016 svou první úrodu, a to v následující odrůdové skladbě: Ryzlink rýnský, Rulandské šedé, Chardonnay, Müller thurgau, Sylvánské zelené, Tramín červený, Hybernal a Dornfelder.

Vinařství od roku 2016 rovněž náleží cca 1,3 ha vinice v obci Újezdec. Viniční tratě v obci Újezdec považujeme za jedny z nejlepších v našem regionu. Stav v jakém byla vinice zakoupena však vyžaduje její revitalizaci a proto je na jaro 2018 plánována výsadba mladého vinohradu.

Nejmenší vinohrad cca 0,6 ha se nachází v bezprostřední blízkosti vinařství v Mařaticích na viniční trati Soví hora, místními známá pod půvabným názvem Farská zahrada. Z této vinice pochází naše aromatické Rulandské bílé a zejména výtečný Ryzlink rýnský s typickým lipovým buketem.

V Polešovicích obhospodařujeme malý, zato velmi malebný vinohrad s vynikajícím Ryzlinkem rýnským. 

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím