Prvním letošním vínem v láhvi je Frizzante 2020. Po skvělých ohlasech z minulého roku jsem se rozhodli ve výrobě Frizzante pokračovat. Tentokrát jsme zvolili cuvé Muškátu moravského a sylvánského zeleného. Příjemné aroma muškátu, příjemný zbytkový cukr je skvěle vyvážen kyselinou. Díky svěžím bublinkám a nižšímu alkoholu je naše frizzante skvělé pro horké letní dny.
Dalším tradičním jarním vínem v naší nabídce je Cuveé Sv. Rozálie 2020. Polosuché růžové cuvée z odrůd Zweigeltrebe a Frankovka. Příjemné aroma jahod a červeného ovoce, zbytkový cukr vyvážen příjemnou kyselinou. Barva tmavě růžové s cihlovým nádechem.
I milovníci červeného vína můžou jásat. Pro ně máme v nabídce Rulandské modré výběr z hroznů ročníku 2019. Suchý pinot se středně rubínovou barvou. Příjemně ovocné víno s chutí třešní, ostružin a lehce kouřovými tóny. Středně dlouhý závěr, jemné taniny, nižší alkohol. Víno zrálo rok na sudu, lahvováno bylo v únoru, a ačkoliv další ležení na láhvi je žádoucí, je krásně pitelné již nyní.

 

Zpět na další články