Pro rok 2017 jsme si stanovili nelehký úkol, a to připravit novou, v pořadí již třetí etiketu. Pořád jsme totiž cítili, že té naší etiketě chybí šmrnc.

Přípravy začaly již na podzim 2017, kdy jsme oslovili obor Grafického designu na Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti a byla nám doporučena třída žaček třetího ročníku. V lednu jsme holky i s panem profesorem přivítali na vinařství, aby mohly nasát atmosféru a pak už nezbývalo než těšit se na jejich nápady. A že stály zato! Studentky byly moc šikovné a nápadité, s návrhy si opravdu pohrály. Celý březen byl tak ve znamení debat nad etiketami, návrhy kolovaly nejen mezi námi na vinařství, ale také mezi rodinnými příslušníky a přáteli. Po mnohých vášnivých debatách se do užšího výběru dostaly dva návrhy. A celý ten kolotoč vybírání a diskuzí začal nanovo. Nakonec sice byla vybrána vítězná etiketa, ale neustále vzbuzovala mnoho emocí a rozporuplných názorů. Proto jsme se rozhodli ještě zkusit známého Honzu, který se zabývá grafickým designem značek, a který naše vinařství zná velmi dobře. Jeho návrh nakonec vyhrál, protože to byla láska na první pohled, a i reakce okolí byly velmi pozitivní.

 

No a jaká tedy ta etiketa je?

 

Etiketa je jednoduchá, moderní a vystihuje náš blízký vztah k místu, kde se nachází vinařství. Jsou na ní totiž vyobrazeny vrstevnice kopce, na kterém se nachází nejen vinařství, ale i část našich vinic a kaple Sv. Rocha, patrona našeho vinařství. Výrazným prvkem etikety je i logo vinařství, které pokračuje až na záklopku.

 

 

 

Harmonius a Adonis

Etikety však nejsou jedinou novinkou, kterou jsme si pro Vás letos připravili. Vína ročníku 2017 můžete poprvé najít ve dvou řadách. Základní řadu jsme nazvali HARMONIUS, neboť se jedná o vína lehká, svěží a příjemná, nad jejichž konzumací není třeba se příliš zamýšlet. Tato vína jsou určena ke konzumaci během několika měsíců, nebo nejlépe ihned.

 

 

Vyšší řada pak dostala název ADONIS, neboť se jedná o latinský název květinky hlaváček jarní; další vysvětlení pro výběr názvu již snad není ani třeba. Do této řady budou zařazována vína, která už jsou ve své povaze složitější a přinutí svého konzumenta k zamyšlení, při jejich výrobě jsme si „hráli“ s technologiemi, či u kterých již při jejich zrání objevíme velký potenciál. Rovněž zde budou (doufejme hojně) zařazován vína, která získala větší úspěchy na domácích i zahraničních soutěžích. Ochutnejte oceňované Chardonnay nebo mohutné Rulandské šedé. Řady se od sebe liší i etiketami. Pro černobílý HARMONIUS je použit papír v přírodním provedení, s využitím laku přes vrstevnice a logo, etiketa ADONIS je v luxusnějším černém provedení se zlatou ražbou.

 

Motiv etiket je úzce spojen s reliéfem Rochůzu

Zpět na další články