S velkou radostí Vám můžeme nabídnout část vín ročníku 2018, která jsme lahvovali v polovině února. Tentokrát bylo lahvování doprovázeno velkou nervozitou, neboť díky počasí na začátku únor, které přineslo velkou sněhovou nadílku, hrozilo, že obrovský kamion s lahvovací linkou nebude schopný vyjet prudký kopec vedoucí k našemu vinařství. Naštěstí při nás stál Sv. Urban a v den lahvování bylo sice chladno, ale relativně slunečno a bez srážek.

 

 

 

 

A teď tedy k novým vínům

 

Již při vinobraní bylo možné podle množství,́ stavu a cukernatosti hroznů předpovídat skvělý ročník, a tato předpověď se taky vyplnila. Můžete ochutnat úžasně aromatický Muškát moravský z naší malé vinice u vinařství. Rovněž velmi aromatický je polosuchý Müller Thurgau ze Bzence, který letos překvapil cukernatostí přes 21°. Pro milovníky suchých vín je tu velmi oblíbené Sylvánské zelené a Rulandské bílé. Velmi vydařený je i Ryzlink rýnský z našeho vinohradu v Mařaticích, s měruňkovým aroma a pikantní kyselinkou. V naší nabídce rovněž nesmí chybět růžové Cuveé Sv. Rozálie, které je letos s vůní jahod s jogurtem opravdu vynikající. Zbylá vína ročníku 2018 ještě necháváme zrát v tancích, jejich lahvování je naplánováno na 2. května 2019.

 

  

 

V únory bylo lahvováno i jedno víno ročníku 2017, a to červený Dornfelder, který zrál téměř rok a půl v použitém dubovém sudu. Víno má temně rubínovou barvu, silnou vůni a plné tělo. Určitě stojí za ochutnání! 

 

Mobilní plnička přijela do našeho vinařství

Plnění probíhá venku a v březnu ještě byla velká zíma

Zpět na další články