Vinařství & lidé

Radim

Radim

Zakladatel vinařství Rochůz. Celý život se věnoval potravinářství, výrobní technologie a správné postupy má proto v krvi. Jeho počáteční experimenty s vínem začaly před třiceti lety u malého lisu doma v garáži. Výroba vína se stala postupně jeho velkou vášní. Je kreativní silou ve vinařství.

Petra

Petra

Jako dcera Radima se kolem vinařství motala již od jeho začátku, a to i když ještě žila v Praze. V roce 2017 se přestěhovala zpět na Moravu, aby se vinařství mohla věnovat naplno. Věnuje se především obchodnímu rozvoji a propagaci.

Jirka

Jirka

Náš sklepmistr. Byť Jirka není pokrevním příbuzným, do rodiny se před pár lety přiženil. Má na povel velkou část práce ve vinohradu i ve sklepě, od sběru až po školení vína. Jeho profesní vztah k vínu začal už na střední škole vinařské v Lednici.

obrázek

Místo & jméno

Naše země

Naše vinice

A vineyard is often characterised by its terroir, a French term loosely translating as “a sense of place” that refers to the specific geographical and geological characteristics of grapevine plantations, which may be imparted in the wine.