Vinařství & lidé

Radim

Radim

Zakladatel vinařství Rochůz. Celý život se věnoval potravinářství, výrobní technologie a správné postupy má proto v krvi. Jeho počáteční experimenty s vínem začaly před třiceti lety u malého lisu doma v garáži. Výroba vína se stala postupně jeho velkou vášní. Je kreativní silou ve vinařství.

Petra

Petra

Jako dcera Radima se kolem vinařství motala již od jeho začátku, a to i když ještě žila v Praze. V roce 2017 se přestěhovala zpět na Moravu, aby se vinařství mohla věnovat naplno. Věnuje se především obchodnímu rozvoji a propagaci.

Jirka

Jirka

Náš sklepmistr. Byť Jirka není pokrevním příbuzným, do rodiny se před pár lety přiženil. Má na povel velkou část práce ve vinohradu i ve sklepě, od sběru až po školení vína. Jeho profesní vztah k vínu začal už na střední škole vinařské v Lednici.

Ctibor

Ctibor

Služebně nejmladší člen vinařství. Jako zeťák Radima perfektně zapadá do rodinného konceptu vinařství. Ctibor sice studoval na Vinařské střední škole ve Valticích, ale obor ochrany životního prostředí. K vínu měl však vždy díky rodinné tradici i lásce k folkloru velmi blízko. Na vinařství je pravou rukou Jirky při výrobě vína, a do budoucna bude jeho hlavní náplní péče o vinice.

obrázek

Místo & jméno

Naše země

Naše vinice

Naše vinice najdete napříč celým Slováckem – v Bzenci, Mařaticích, Polešovicích a Újezdci. Menší část našich vinic se nachází v uherskohradišťské oblasti, kde vinice zaujímají jen nejvýhodnější části kopcovitého terénu. Větší část je pak v bzenecké oblasti, tradiční vinařské oblasti Slovácka.